W minioną sobotę (9 czerwca 2018) miałem przyjemność brać czynny udział w organizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublińcu IV ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. O godzinie 21:45 poprowadziłem spotkanie z lublinieckimi literatami, a jako że hasłem tegorocznej edycji było „RzeczpospoCzyta”, zaproszeni przeze mnie goście, wraz z moją skromną osobą, stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swą twórczość. Było poetycko, prozatorsko i bajkowo, a także nieco warsztatowo.

Po przywitaniu wszystkich przez Panią Joannę BRZEZINĘ, Dyrektor MPBP w Lublińcu, zabrałem głos, by rozpocząć spotkanie. Powitawszy wszystkich i przedstawiwszy przybyłych literackich twórców Ziemi Lublinieckiej dokonałem autoprezentacji i przeczytałem fragment mojej debiutanckiej powieści, która – jeśli wszystko dobrze zagra – trafi do księgarń w 2019 roku.

Następnie zaprezentowali się (w kolejności wystąpienia):

Lucyna SPACZYŃSKA przedstawiła fragment powieści, nad którą obecnie pracuje, a która ma stanowić niejako trzecią książkę w tworzonym przez nią cyklu powieściowym.

Robert OLCZYK także przeczytał fragment swej powieści, w której wykorzystał wątek II Wojny Światowej.

Ireneusz GIMIŃSKI zaprezentował opowiadanie zgłoszone do konkursu kościuszkowskiego organizowanego w Sydney, w którym to konkursie praca została wyróżniona.

Ewa MARGAS-OLSZOK przytoczyła (z pamięci!) wierszowaną bajeczkę swojego autorstwa „Doktor od duszy”.

Alicja PODGRODZKA z uwagi na zapalenie gardła opowiedziała nieco o kuluarach swej literackiej twórczości, zaś na koniec spotkania zorganizowała kilkuminutowe warsztaty motywacyjne.

Maria DZIUK przeczytała w całości swoje opowiadanie opublikowane w antologii „Idźcie i naśladujcie”, będącej pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego zorganizowanego dla upamiętnienia 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Edyty i Róży Stein.

Joanna GERDES zaprezentowała się z nieznanej dotychczas strony i przeczytała fragment debiutanckiego opowiadania „Artur – mąż królowej, czyli małżeński biznes”, oraz dwa wiersze – „Zaczerpnij nadziei” oraz „Antymaruda”.

Na koniec spotkania otrzymałem z rąk Pani Dyrektor piękną pamiątkę w postaci kwiatów lawendy, po czym wszyscy ustawiliśmy się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Jedna odpowiedź na Noc Bibliotek 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebook

Archiwalne wpisy