Czwarta książka!
Tak, Moi Drodzy, to staje się faktem!

Moja najnowsza powieść zostanie opublikowana nakładem Wydawnictwo Replika – Wydawnictwa, dzięki któremu na polskim rynku zagościły książki takich autorów jak Jack Ketchum czy Graham Masterton, oraz popularna seria książek o tematyce słowiańskiej „WIERZENIA I ZWYCZAJE”.

Co ważne, jeśli wszystko pójdzie tak dobrze jak rozmowy z Wydawcą, to książka ukaże się jeszcze jesienią tego roku 🙂

Tym razem jednak postanowiłem oszczędzić Wam makabry i napisałem thriller z elementami grozy. Nie zabraknie tu też kryminalnego śledztwa, solidnej warstwy obyczajowej oraz szczypty niesamowitości – czyli wszystkiego tego, czego sam w literaturze szukam. Wierzę, że taki mix gatunków spodoba się i Wam.

Nieco o fabule:

PLON (roboczy tytuł), jak wspomniałem, jest powieścią z pogranicza thrillera i grozy, gdzie dotychczas spokojne życie sześcioosobowej rodziny zamienia się w koszmar. Wraz z wkroczeniem w pełnoletność, Krzysztof Wojtala (najstarszy z dzieci) umiera w niejasnych okolicznościach. Początkowo nikt nie dostrzega w tym zdarzeniu wiszącego nad rodziną fatum, jednakże kiedy rok później śmierć zabiera także córkę Wojtalów i to w dniu jej osiemnastych urodzin, wszystko zaczyna przemawiać za tym, że ktoś świadomie popełnia te zbrodnie. Co więcej okazuje się, że sposoby morderstw stanowią odwzorowanie wypadków, jakim w młodzieńczych latach uległ ojciec zamordowanych, Jerzy Wojtala, a które sam przypłacił jedynie drobnymi uszczerbkami na zdrowiu.
W świetle tych tragedii Jerzy musi sięgnąć pamięcią wstecz i odnaleźć inne takie zdarzenia, by móc ocalić pozostałą dwójkę swoich dzieci. Tymczasem pojawiające się znaki zdają się coraz bardziej świadczyć o tym, że zło, które rozpostarło nad nimi swe szpony, ma nie do końca ludzki charakter.

Mam nadzieję, że opis nieco Was zaintrygował i podobnie jak ja będziecie z niecierpliwością wypatrywali premiery „Plonu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebook

Archiwalne wpisy